Sådan bruger du Sales Navigator til B2B-leadgenerering på LinkedIn

Vil du lære at bruge LinkedIns Sales Navigator værktøj til prospekting og leadgenering indenfor B2B-relationssalg? Har du brug for at monitorere tidligere, nuværende og potentielle kunders aktivitet på LinkedIn på en automatiseret måde?

Så er der inspiration og viden at hente fra LinkedIn ekspert Leif Carlsen, som kan hjælpe dig med et hands-on orienteret halvdagskursus i brugen af Sales Navigator som salgsværktøj.

Helt konkret kan Leif træne dig i brugen af de forskellige funktioner i Sales Navigator, og hjælpe dig med at få opbygget rutiner og systematik omkring dine daglige social selling indsatser.

Visualisering af den udvidede salgstragt med en kombination af pull og push social selling

Træningen tager udgangspunkt i din situation og rolle samt de kundemålgrupper, som du arbejder med. Samtidigt vil Leif give dig inspiration til, hvilke indsatser du kan gennemføre, når du først har identificeret et emne via Sales Navigator.

Eksempler på firmaer vi har holdt kurset for

Eksempler på virksomheder som vi har afholdt Sales Navigator kurset for

Prisen er kun kr. 3.495 ekskl. moms (kr. 4.368,75 inklusive moms) pr. deltager.

Ved tilmelding af 2 eller flere personer fra samme virksomhed er prisen kr. 2.995 (kr. 3.743,75 inklusive moms) pr. deltager ved en samlet faktura. I så fald bedes du ringe til Leif Carlsen på telefon 41 900 800 eller sende ham en mail på lc@socialsellingcompany.dk for at aftale nærmere.

Alle kursusmaterialer er inkluderet i prisen lige som at du også får adgang til de anvendte Word og Excel skabeloner.

Du har fri adgang til vores LinkedIn PRO community i 2 måneder (værdi kr. 598 eksklusive moms) efter afholdelse af kurset. Det betyder, at du har adgang til viden, inspiration og ugentlig live undervisning samt vores undervisningsarkiv lige som, at du kan stille spørgsmål til LinkedIn eller social selling metodikken i chatsektionen.

Afvikling af kurset

Eksempel på online sparring og rådgivning med social selling og LinkedIn ekspert Leif Carlsen fra Social Selling Company

Sales Navigator halvdagskurset afholdes via Zoom og bliver optaget således, at du kan gense det efterfølgende, hvis du ønsker det.

Kurset kan alternativt også gennemføres på dit kontor i Hovedstadsområdet mod en merpris på kr. 900 eksklusive moms, som dækker transporttid, transportomkostninger og eventuelle parkeringsomkostninger.

Ledige kursusdatoer og tilmelding

Du kan se alle ledige datoer for online udgaven af kurset ved at klikke på knappen nedenfor.

Hvis en af de anførte datoer ikke passer ind i din planlægning, så kontakt os for at høre om muligheden for at finde en anden kursusdato til dig.

Afholdelsesgaranti: Når du har booket og betalt for din plads, giver vi dig garanti for at Sales Navigator halvdagskurset bliver afholdt. Vi gennemfører alle vores åbne kurser – selv hvis der kun er en kursist tilmeldt.

Betaling

Du har mulighed for at betale med kreditkort i forbindelse med din bestilling.

Hvis du ønsker at betale med MobilePay eller få tilsendt en faktura med henblik på at lave bankoverførsel, så skriv til Leif Carlsen på e-mail lc@socialsellingcompany.dk for at aftale nærmere herom.

Ofte stillede spørgsmål

Sales Navigator halvdagskurset henvender sig til dig, der ønsker professionel undervisning i, hvordan du kan få indarbejdet Sales Navigator og push social selling i dine B2B-salgsindsatser.

For at sikre høj kvalitet i undervisningen, har vi valgt at begrænse antallet af deltagere til at være maksimalt 4 personer pr. hold.

Ja, du kan annullere din tilmelding op til 8 dage inden afholdelse af halvdagskurset og få det fulde beløb retur ved at sende en mail til os.

Tilbagebetaling sker i løbet af 1-3 hverdage efter at vi har modtaget din annullering.

Ja, du kan ændre hvem der er tilmeldt helt frem til 24 timer før afholdelse af Sales Navigator halvdagskurset, så hvis du bliver forhindret i at deltage kan en anden således få glæde af tilmeldingen.

Kurset tager 3 timer.

Når du møder op til halvdagskurset skal du have købt adgang til en Sales Navigator licens, da træningen er meget hands-on orienteret. Du kommer således til at lave meget af træningen på din Sales Navigator konto.

Vi afholder kurset på dansk eller engelsk efter dit ønske.

Her finder du information om LinkedIn ekspert Leif CarlsenLeif Carlsen er social selling og LinkedIn ekspert, som hjælper virksomheder og individer med at bruge LinkedIn kommercielt set. Han er en passioneret foredragsholder og dygtig formidler af social selling budskaber, uanset om det drejer sig om facilitering af kurser, workshops eller en-til-en sparring. Leif er også vært på Social Selling Radio, som er Danmarks første podcast med særlig fokus på social selling og LinkedIn. Desuden er han medstifter af Danmarks første dedikerede LinkedIn Community.

Vil du vide mere om kurset?

Du er meget velkommen til at ringe til Leif på telefon 41 900 800 eller sende ham en mail på lc@socialsellingcompany.dk, hvis du har spørgsmål, eller hvis du ønsker at aftale nærmere omkring dato og tidspunkt for Sales Navigator halvdagskurset.